وبلاگ - آخرین اخبار
آریا تکسان نماینده رسمی فوجی الکتریک در ایران

گزارش مالی سال ۲۰۱۹ شرکت فوجی الکتریک ژاپن

شرکت فوجی الکتریک ژاپن در پایان ماه می ۲۰۲۰ گزارش نهایی مالی سال قبل خود را با یک ماه تاخیر، به علت شیوع بیماری COVID-19 در دنیا و تاخیر در ارسال گزارشات نمایندگی ها و همچنین تعطیلی دفاتر مرکزی خود، منتشر نمود.

در این گزارش به تفکیک به فعالیت بخش های مختلف شرکت و همچنین درآمد کسب شده در هر یک از قاره ها و کشورهای ژاپن و چین اشاره شده است. در سال ۲۰۱۹ میلادی شرکت فوجی الکتریک گردش مالی معادل ۹۰۰.۶ میلیارد ین ژاپن (۸.۳۳۹ میلیارد دلار آمریکا) داشته است که نسبت به سال گذشته روند نزولی معادل ۱.۶% را نشان می دهد. اگرچه معادل دلاری کمی بالاتر از سال گذشته است ولی این افزایش به علت تفاوت نرخ تبدیل ین به دلار در سال گذشته و امسال است. در قاره‌های اروپا و آسیا (بغیر از چین) فروش رشد صعودی داشته است ولی در کشور چین، قاره آمریکا و کشور ژاپن روند نزولی بوده است. رشد منفی در چین به علت جنگ اقتصادی بین آمریکا و چین و همچنین درگیر بودن کشور چین با ویروس COVID-19 در چهارماهه مالی آخر (دسامبر تا پایان مارس) است. بیشترین رشد را می توان در بخش تولید انرژی‌ این شرکت (پروژه‌های بزرگ تولید برق از منابع حرارتی) به میزان ۳% ملاحظه نمود. بیش از ۷۵% فروش کل شرکت فوجی الکتریک مربوط به بازار داخل کشور ژاپن است.

بر خلاف هرسال امسال شرکت فوجی الکتریک به علت شیوع بیماری COVID-19 و مشخص نبودن وضعیت شرکت ها و بازار در دنیا از هر گونه پیش بینی مقدار فروش در سال آینده خودداری کرده است.