پرسش و پاسخ فنی

پرسش و پاسخ فنی

شما می توانید پرسش های فنی خود را از طریق رایانامه support[at]aryataxan.com با ما در میان بگذارید.

پرسش های مرتبط با PLC

نام نرم افزار SX-Programmer است که در دو ویرایش مختلف، Standard و (Expert(D300win، عرضه می شود. هر دومدل پنج زبان رایج برنامه نویسی PLC را بر اساس استاندارد EN/IEC 61131-3 پشتیبانی می کنند. ویرایش Expert امکانات بیشتری در خصوص مستندسازی برنامه های نوشته شده و مدل‌های قابل پشتیبانی را ارائه می کند.

با توجه به مدل PLC و نوع درگاه ارتباطی نقشه کابل متفاوت است. در زیر نقشه های کابل برای دومدل مختلف PLC قابل دریافت هستند:

– PLC های سری SPF

– PLC های سری SPE/SPB

پرسش های مرتبط با فرکانس اینورتر

به اینورترهای سری FRENIC-ACE فقط انکودرهای نوع incremental (A, B, Z) با خروجی open-collector قابل اتصال هستند. در صورت نیاز به Line driver باید از اینورترهای نوع FRENIC-MEGA استفاده نمود.

– نحوه محاسبه آدرس رجیسترهای شبکه Modbus-RTU

– برای جدول Excel لیست آدرس پارامترهای قابل نمایش در Modbus-RTU اینجا را کلیک کنید.

لطفا به نکات اشاره‌شده در این راهنما توجه فرمایید. برای تنظیمات دیگر به user manual درایو مراجعه نمایید.

دلیل این خطا نبودن تقارن بین ولتاژ فازهای ورودی به اینورتر یا از دست رفتن یک فاز برق ورودی درایو است. رفع مشکل اول با استفاده از چوک AC یا استفاده از درایویی با توان بالاتر امکان‌پذیر است. برای جلوگیری از بوجود آمدن این خطا می‌توان مقدار پارامتر H98 را به عدد ۱ تغییر داد.

پرسش های مرتبط با HMI

نرم افزار V-SFT با ویرایش ۵.۴.۲۸.۰ و بالاتر یا ویرایش ۶ مناسب برای برنامه نویسی HMI های فوجی الکتریک هستند. از این نرم افزارها می‌توان برای مدل های قدیمی نیز استفاده کرد.

بله می توان استفاده نمود. جهت دریافت لیست سخت افزار سایر شرکت ها لطفا اینجا را کلیک کنید.

جهت دریافت نقشه کابل ارتباطی لطفا اینجا را کلیک کنید.

جهت دریافت مدرک فنی نحوه تنظیمات لطفا اینجا را کلیک کنید.

پرسش های مرتبط با Servo

شبکه Modbus-RTU و شبکه SX (شبکه خاص شرکت فوجی الکتریک) قابل استفاده در مدل Alpha 5 هستند. در سری جدید سرووهای ارائه شده Alpha 7 علاوه بر شبکه های نام برده شده، مدل های قابل استفاده با شبکه EtherCat نیز ارائه شده اند. مدل Alpha 5 Smart فقط شبکه Modbus-RTU را پشتیبانی می‌کند.

در سری Alpha 5 دقت انکودرها (INC) 20 بیت است. این مقدار در سری جدید Alpha 7 تا ۲۴ بیت اقزایش یافته است.

جهت برقراری ارتباط باید پارامترهای درایو مانند صفحه اول راهنمای دراختیار قرارداده شده تنظیم شوند. کابل ارتباطی نیز در صفحه دوم راهنما نمایش داده شده است. ارتباط با رایانه به صورت RS485 (دوسیمه) با پروتکل Modbus-RTU خواهد بود، بنابراین نیاز به یک مبدل RS485 به USB است. جهت دانلود راهنما اینجا را کلیک کنید.

آریا تکسان نماینده رسمی فوجی الکتریک در ایران