وبلاگ - آخرین اخبار
اینورترفوجی مدل lift LM2C

درایو جدید برای مصارف آسانسوری

نسل جدید درایو فشار ضعیف فوجی الکتریک مخصوص آسانسور وبالابرها

شرکت فوجی الکتریک محصول جدید خود را در زمینه درایوهای آسانسوری بنام LM2C از اول سال ۲۰۲۰ میلادی به بازار عرضه نموده است.

تعریف درایو آسانسوری

درایو آسانسوری قطعه ای است که روی سرعت موتور کنترل دارد و سرعت موتور به واسطه این درایو از صفر تا چند برابر سرعت نامی تغییر می کند.

درایو آسانسوری نوعی قطعه است که می تواند کنترل خوبی روی سرعت موتور داشته باشد. در واقع سرعت موتور به واسطه این درایو از صفر تا چند برابر سرعت نامی تغییر کند. درایو های آسانسوری از انواع درایورهای پرفروش محسوب می شوند که ویژگی های مخصوص به خود داشته و شرایط ویژه ای را دنبال می کنند

در سال ۲۰۰۵ میلادی شرکت Fuji Electric اولین فرکانس اینورتر سری FRENIC-LIFT را برای صنعت بالابرها و آسانسورها به بازار عرضه نمود. هم اکنون این سری پرفروش ترین فرکانس اینورتر برای صنایع آسانسور در بازار جهانی است.

نسل اولیه اینورترها با نام LM1 بود که اینک شرکت Fuji Electric با ارائه نسل جدیدی به نام LM2 مدل کوچک تر اما هوشمندتری در دو سری LM2A و LM2C به بازار عرضه نموده است.

درایو فشار ضعیف آسانسوری اینورترفوجی مدل lift LM2A درایو فشار ضعیف آسانسوری اینورترفوجی مدل lift LM2C

 


درایو فشار ضعیف LM2C  با داشتن اکثر قابلیت‌های مدل پیشرفته LM2A‌ و همچنین نسبت فوق‌العاده خوب قیمت به کارایی برای رقابت با محصولات سایر عرضه کنندگان معروف در این عرصه و برای کاربردهای ساده ساخته شده‌است.

درایو های فشار ضعیف فوجی الکتریک مخصوص آسانسور ها از نوع پرفروش ترین درایو ها محسوب می شود و با توجه به شرایط و ویژگی های مخصوص به خود در محیط های دارای بالابر و آسانسور استفاده می شود.

مشخصات درایو فشار ضعیف آسانسوری lm2c :

– از توان ۴ الی ۱۵ کیلووات، سه فاز ۴۰۰VAC ؛

– کنترل هر نوع موتور آسانسوری القایی (قدیمی یا جدید) به‌صورت حلقه باز؛

– مقاوم در مقابل رطوبت و ذرات غبار به علت داشتن پوشش مخصوص بردهای الکترونیکی درایو؛

– قابلیت برنامه نویسی (PLC‌داخلی)؛

– امکان استفاده از باتری یا UPS برای عملیات نجات در هنگام قطع شدن برق؛

– حذف استفاده از کنتاکتور در مدار الکتریکی بین درایو و موتور مطابق با استاندارد EN81-20 ؛

از مزایای اینورتر فشار ضعیف LM2C به موارد زیر اشاره می شود:

  • شکل ظاهری کتابی
  • رعایت استاندارد ایمنی ۸۱-۲۰EN در طراحی درایو برای نصب آسان
  • ارتباط با دنیای خارج
  • قابلیت کنترل انواع موتورها القایی (IM)
  • پوشش محافظ قوی بردهای الکترونیکی
  • روشهای مختلف صرفه جویی در مصرف انرژی

کارکرد اصلی درایو آسانسوری فوجی الکتریک این است از تکان های شدیدی که ممکن است در اثر افزایش یا کاهش سرعت حرکت موتور در هنگام آغاز حرکت یا زمان توقف حرکت کابین احساس شوند، ممانعت می کند.

یکی از مهم ترین ویژگی های اینورتر آسانسوری فوجی این است که محل توقف کابین را مشخص می کند و این امر باعث می شود که کابین آسانسور در میانه راه و در مکان اشتباه توقف نکند.

درایو آسانسوری به گونه است که سطح استهلاک قطعات را کاهش می دهد و سبب افزایش طول عمر آسانسور می شود. صداهای اضافی را کاهش می دهد و در مواقع اضافه بار پیام عدمحرکت را به تابلو فرمان صادر می کند.

جهت استعلام قیمت و خرید محصولات فوجی الکتریک می توانیدبا نمایندگی فروش محصولات فوجی الکتریک با شماره ۰۲۱۸۲۴۴۰ در تماس باشید.

LINKEDIN: https://www.linkedin.com/company/aryataxanco/?lipi=urn%3Ali%3Apage%3Ad_flagship3_search_srp_all%3BsrKnIokhS%2B2LEdh8mbZY9g%3D%3D


شرکت آریاتکسان نماینده انحصاری محصولات فوجی الکتریک  با گسترش فعالیت بازرگانی و فنی با توجه به استقبال صاحبان صنایع از ارائه محصولاتی با کیفیت کم نظیر و بهره گیری از کارشناسان مجرب، طیف وسیعی از محصولات  را در بخش اتوماسیون صنعتی و درایو (Drives & Automation) به بازار ایران عرضه نموده است.